Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

ΤΕΓΕΑ – ΛΕΩΝΙΔΙΟ 6-2

Ανετα νίκησε η πρωτοπόρος Τεγέα το Λεωνίδιο με το «αγγλικό» 6-2 και επανάκτησε τη θέση της στην κορυφή της βαθμολογίας που είχε χάσει για λίγο χθες από την ΑΕΚ Τρ. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλα από τους αντιπάλους τους και μάλιστα, στο 31′ είχαν κάνει το σκορ 4-0!. Τον χορό των γκολ άνοιξε με πλασέ στο 11′ ο Παναγούλιας, ενώ από το 27 έως το 31′ ήρθε ένα «εφιαλτικό» 4λεπτο για το Λεωνίδιο. Συγκεκριμένα στο 27′ ο Κολιόπουλος με σουτ πέτυχε το 2-0, στο 28′ ο Αποστόλοπουλος με πλασέ το 3-0 και στο 31′ ο Κολιόπουλος με πλασέ του 4-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, μείωσαν σε 4-2 με τέρματα των Α. Κυρίου, με κεφαλιά μετά από κόρνερ, στο 52′, και πλασέ του έμπειρου Γολεγού στο 68′, αλλά ακολούθησαν δύο ακόμη τέρματα των γηπεδούχων, με πλασέ του Αποστολόπουλου στο 70′ και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολιόπουλου (χατ τρικ) στο 88′ για να φθάσουμε έτσι στο τελικό 6-2!